Make your own free website on Tripod.com
Clarion. PA
District IX AA Wrestling Tournament
1st Round Bouts
Feb. 25th & 26th, 2005

 Wt Class: 103

1 Cameron Moran, Kane SO 27- 1
Bye

2 Bye
Robert Muirhead, Coudersport SO 14- 14

3 Eric Grecco, Brockway SO 17- 7
Bye

4 Tim Burk, Rocky Grove SO 11- 13
Brandon Sansom, Brookville SO 29- 4

5 Shane Martin, Port Allegany SO 18- 15
Levi Bell, Redbank Valley SO 14- 13

6 Bye
Dan Blair, Smethport SO 19- 5

7 Derek Konen, Ridgway FR 17- 13
Bye

8 Bye
John Sutika, Curwensville JR 20- 1

 Wt Class: 112

9 Dana Condino, Johnsonburg SR 24- 1
Bye

10 Luke Coon, Rocky Grove FR 10- 14
Zach Coulter, Cranberry JR 9- 2

11 Dillion Park, Brockway FR 16- 9
DJ Horton, Kane FR 11- 6

12 Bye
Ken Kiskadden, Clarion SO 13- 12

13 Jake Garrison, Ridgway SR 13- 7
Bye

14 Kyle Deemer, Brookville SO 16- 14
Kevin Shunk, Smethport FR 15- 8

15 Brendon Shaffer, Redbank Valley SO 17- 12
Bye

16 Bye
Nick Nichols, Port Allegany FR 26- 6

 Wt Class: 119

17 Colby Pisani, Ridgway SO 31- 1
Joe Masnica, Clarion JR 4- 14

18 Mitch Smail, Redbank Valley SR 16- 11
Dan Beary, Cranberry FR 10- 9

19 Dustin Moran, Kane FR 16- 14
Bye

20 Bye
Chase Gardner, Johnsonburg SO 17- 8

21 Logan Sequin, Port Allegany JR 23- 12
Danny Shunk, Smethport FR 7- 15

22 Jon Gebauer, Oswayo Valley SO 1- 13
Justin Moore, Brookville FR 16- 13

23 Larry Heeter, Sheffield SO 16- 12
Kyle Gee, Coudersport FR 6- 14

24 Bye
Dan Frey, Cameron County SR 18- 1

 Wt Class: 125

25 Brock Leitzel, Ridgway SO 21- 8
Bye

26 Shane Horton, Kane SO 13- 13
Ian Breakey, Johnsonburg SO 12- 14

27 Garrett Whitney, Brookville SR 27- 7
Juston Switzer, Smethport SO 18- 10

28 Derek Schimp, Port Allegany JR 19- 14
Justin Carter, Rocky Grove JR 25- 3

29 Brandon Slater, Oswayo Valley FR 18- 11
Bye

30 Justin Flinchbaug, Cranberry JR 6- 11
Chris Bukowski, Brockway SR 18- 6

31 Taylor Songer, Cameron County FR 18- 8
Bye

32 Drew McClain, Clarion SR 1- 11
Jimmy McCauley, Redbank Valley SO 24- 4

 Wt Class: 130

33 Lenny Calhoun, Brockway SR 22- 0
Bye

34 Bye
Kody Shipe, Johnsonburg FR 6- 13

35 Mark Cangemi, Cranberry SO 15- 16
Bye

36 Dene Kellogg, Oswayo Valley SO 6- 16
Jeff Jones, Port Allegany SO 17- 13

37 Jonathan Brothers, Redbank Valley FR 18- 11
Bye

38 Bye
Joe Cumby, Coudersport JR 15- 7

39 Dylan Kirkpatrick, Clarion SO 6- 10
Kevin Smith, Smethport SO 5- 3

40 Bye
Nikko Leitzel, Ridgway SO 26- 5

 Wt Class: 135

41 Brock Frederick, Coudersport SR 27- 3
Bye

42 Ken Ruth, Cranberry JR 7- 5
Dylan Nelson, Johnsonburg FR 18- 7

43 Justin Munson, Ridgway JR 19- 10
Jeremy Myers, Redbank Valley FR 10- 11

44 Trevor Sena, Port Allegany JR 12- 13
Josh Kiehl, Brookville SR 16- 14

45 Matt Switzer, Smethport SR 22- 3
Willie McDowell, Kane SO 7- 17

46 David Welch, Oswayo Valley JR 1- 13
Brett McCracken, Curwensville FR 12- 11

47 Andy Fremer, Brockway JR 5- 7
Tyler Baldensperger, Sheffield FR 16- 14

48 Ian Kuivinen, Rocky Grove JR 9- 12
Scott Davis, Clarion SO 18- 2

 Wt Class: 140

49 Andy Rendos, Brockway JR 29- 0
Trevor Wagner, Coudersport JR 20- 11

50 Dustin Redmond, Johnsonburg SO 8- 12
Jamie Renninger, Sheffield SO 6- 7

51 Josh Switzer, Smethport JR 19- 9
Bill Burk, Rocky Grove JR 9- 8

52 Bye
Blake Lantelme, Clarion JR 19- 8

53 Jake Rohrer, Port Allegany JR 26- 9
Chris Ellis, Brookville JR 4- 23

54 Robert Patrick, Redbank Valley SO 3- 7
Eric Rich, Kane JR 5- 5

55 Zack Gerber, Ridgway SR 10- 9
Andy Benjamin, Oswayo Valley SO 14- 14

56 Bye
Brady Roth, Cranberry SR 24- 1

 Wt Class: 145

57 Manny Carpin, Clarion JR 25- 3
John Riggle, Sheffield JR 4- 16

58 Peter Grecco, Brockway JR 3- 1
Steve White, Coudersport FR 16- 15

59 Judd Zilcosky, Johnsonburg SO 18- 6
Bye

60 Chris Griebel, Rocky Grove SO 4- 20
Derek Caldwell, Curwensville JR 20- 9

61 Cody Anderson, Port Allegany JR 19- 6
Bye

62 Ben Hahn, Smethport SO 19- 9
Adam Handley, Ridgway JR 19- 10

63 Brandon Brinker, Redbank Valley JR 19- 10
Noah Johnson, Brookville FR 6- 23

64 Chad Bowler, Cranberry SR 1- 13
Trent Filer, Oswayo Valley JR 23- 3

 Wt Class: 152

65 Dustin Mullens, Cameron County JR 24- 1
Craig Birch, Brookville SO 3- 24

66 Bye
Josh Good, Kane SR 8- 17

67 Roy Krise, Ridgway SO 14- 9
Chad Saltsman, Port Allegany SO 10- 13

68 Bye
Adam Henry, Clarion SR 17- 8

69 Kody Frederick, Coudersport SO 26- 6
Chad Whippo, Johnsonburg SO 6- 17

70 Josh Anthony, Redbank Valley SO 3- 13
Charlie Huegel, Cranberry SO 14- 13

71 Sam Kinner, Smethport JR 14- 14
Bye

72 Bye
Zeke Drake, Oswayo Valley SO 26- 5

 Wt Class: 160

73 Mike Mitchell, Smethport SR 16- 1
Bye

74 Yogesh Knunti, Rocky Grove JR 10- 17
Jacob Sottiaux, Cranberry JR 9- 8

75 Charlie Bowers, Ridgway JR 14- 13
Bye

76 Jesse Greenhalgh, Sheffield JR 23- 6
Sam Kephart, Port Allegany JR 23- 5

77 Brad Rapp, Clarion JR 20- 7
Bye

78 Shay Magagnotti, Redbank Valley SR 13- 12
Dean Swatsworth, Curwensville SR 20- 7

79 Brian Hastings, Cameron County SR 17- 8
Bye

80 Keith Field, Johnsonburg SR 2- 8
Dan Gillespie, Kane SR 25- 2

 Wt Class: 171

81 Colt Burk, Cranberry SR 25- 5
Jonathon Loudon, Brockway SO 2- 9

82 Bye
Matt Bryant, Sheffield FR 11- 15

83 Joe Shields, Brookville FR 5- 13
Bye

84 Bye
Marcus Mullens, Cameron County FR 3- 6

85 Mike Rich, Kane JR 16- 13
Bye

86 Bye
Matt Anthony, Port Allegany SO 7- 13

87 Adam Pennington, Curwensville JR 5- 10
Dustin Howard, Smethport SR 8- 15

88 Bye
Beau Iorfido, Ridgway SR 25- 8

 Wt Class: 189

89 Nick Sipes, Curwensville SO 23- 0
Bye

90 Bye
Pat Mitchell, Smethport FR 5- 2

91 TJ Costanzo, Johnsonburg SR 10- 14
Bye

92 Bye
Caleb Rice, Cranberry JR 13- 12

93 Kris Smith, Brookville SR 16- 8
Bye

94 Bye
Sam Eggleton, Clarion SR 14- 11

95 Brian McVay, Coudersport SR 13- 19
Bye

96 Anthony Bundy, Oswayo Valley FR 4- 15
Steve Spees, Port Allegany SR 31- 3

 Wt Class: 215

97 Nate Sipes, Curwensville SR 24- 1
Bye

98 Chad Schatz, Cameron County SO 11- 8
Chad Dolby, Clarion 8- 8

99 Travis Larrabee, Brockway SR 21- 8
Nick Allen, Oswayo Valley FR 5- 9

100 Bye
Brad Deeter, Rocky Grove JR 14- 6

101 Wes Bashline, Brookville SR 24- 9
Bye

102 Ben Thompson, Ridgway 7- 20
Ed Renninger, Sheffield JR 22- 6

103 Dan Carnovale, Johnsonburg SR 23- 4
Bye

104 Kyle Bard, Cranberry SO 11- 11
Mark Wilcox, Port Allegany SR 25- 4

 Wt Class: 275

105 Eli Morres, Brookville SO 29- 3
Andrew Wasilowski, Redbank Valley SR 6- 17

106 Bye
Shaun Winger, Cranberry SR 21- 4

107 Chris Haynes, Cameron County JR 10- 4
Bye

108 Mark Paden, Rocky Grove JR 2- 18
Chad Alexis, Kane SR 21- 8

109 Mike Radtke, Smethport SR 19- 8
Jim Kyler, Curwensville SR 10- 13

110 Bye
Brandon Smith, Coudersport JR 23- 8

111 Anthony Driscoll, Clarion SO 19- 9
Jake Chittester, Ridgway SR 12- 15

112 Jack Schreiber, Johnsonburg SO 6- 14
Brian Neal, Port Allegany SR 27- 4

Tourney Contact
Randy Cathcart
District IX Committee

Clarion PA 00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved