Make your own free website on Tripod.com
Hershey, PA
PIAA AAA TOURNAMENT
Results by Match
March 6-8, 2003

 Weight: 103

Seth Ciasulli (10), Easton Dec Jon Bittinger (11), Albert Gallatin, 8-4
Joe Radicioni (12), North Penn Dec Matt Kyler (9), Clearfield, 7-2
Kyle Fluke (9), State College Dec Jake Bucha (9), Norristown, 7-0
Chris Neidermeier (10), Waynesburg Dec Ryan Bosso (10), Penn Manor, 4-3
Morgan Baublitz (11), Cumberland Valley Dec Jeremy Cresswell (10), Blue Mountain, 9-7
Andrew Winters (11), Indian Valley Dec Paul Bacci (11), Conestoga, 10-5
Bill Spencer (12), Highlands Dec Andrew Jones (10), Haverford, 7-3
Steve Mytych (10), Pleasant Valley Dec Ryan Finkbiner (11), Solanco, 5-2
 Weight: 112

Alex Krom (10), Easton Dec Nate Nauroth (10), Quakertown, 5-0
Coleman Scott (11), Waynesburg Fall Eric Albright (10), West York, 3:41
Tim Harner (11), Norristown Dec Jeremy Griffith (12), Berwick, 3-1
Garrett Barbush (12), Manheim Central Dec Adam Homan (10), State College, 4-3
Brad Pataky (10), Clearfield M-Dec Joe Coughlin (11), Hatboro Horsham, 15-1
Micheal Goslicky (12), Thomas Jefferson Dec Mike Pena (11), Liberty, 5-2
Ryan Williams (10), Cumberland Valley Dec Steve Bell (10), Connellsville, 5-2
Brad Canterbury (12), Wissahickon M-Dec Scott Bilich (12), Huntingdon, 11-0
 Weight: 119

Mark McKnight (12), Chartiers Valley Dec Brian Sellers (12), Pennsbury, 5-5 2OT RO
Kevin Henning (12), Spring Grove Fall Austin Blaschak (12), State College, 4:25
Jared Royer (11), Cedar Cliff Fall Tony Malfaro (11), Boyertown, 3:14
Ashtin Primus (9), Connellsville Fall Reinaldo Merced (12), Freedom, 3:15
Mike Sees (12), Shikellamy Fall Landon Lose (12), Bellefonte, 4:54
Nick Nauroth (12), Quakertown Dec Tommy Wambold (11), Carlisle, 5-4 OT
Sean Clair (10), Plum Dec Jerry Balasko (11), Council Rock South, 7-0
Casey Moore (12), Central Mountain Dec John Paukovits (10), Northampton, 2-1
 Weight: 125

Tim Haas (12), Cedar Cliff T-Fall Chris Decker (10), State College, 19-4
Joe Creazzo (12), Easton Dec Dave Suh (12), Unionville, 8-6
Dan Enciso (12), Valley Dec Tim McGoldrick (10), Pleasant Valley, 8-6
Kyle Keane (10), Bradford Dec Mike Moley (10), Springford, 6-3
Dan Burkholder (10), Trinity Dec Darren Kern (11), Upper Perkiomen, 2-1 2OT
Charles Griffin (11), Reading M-Dec Dave Morgan (11), West Scranton, 18-8
Clint Shirk (11), Bald Eagle Area Dec Andy Boyd (12), Oxford, 7-1
Brad Cipriani (12), Franklin Regional Dec Mitch Weaver (12), Hempfield, 6-2
 Weight: 130

Clint Collins (10), Upper Merion Fall Garrett Desmond (11), Central Mountain, 3:31
Nick Yalch (12), Berwick Dec Matt Fittery (11), Cocalico, 9-8
Jay Morrison (11), Whitehall Dec Bill Trimble (10), Pennsbury, 5-2
Mark Powell (11), Trinity Dec Matt Lower (12), State College, 4-2
Donnie Jones (10), Greensburg Salem Dec Cory Schwerin (12), Hempfield, 8-3
Bryan Hart (12), Easton Dec Mike Mowbray (11), Upper Darby, 6-0
Mark Fisher (12), Bald Eagle Area Fall Alex Bimes (11), Quakertown, 3:14
Mark Throckmorton (11), Waynesburg Dec Chris Ramos (11), Governor Mifflin, 10-3
 Weight: 135

Darren Murray (12), Central Dauphin Dec Ian McGoldrick (12), Pleasant Valley, 9-3
Nathan Kennedy (11), McGuffey Dec Mustafa Flemming (11), Academy Park, 3-0
Tom Picarsic (10), Penn Trafford Dec John Deery (12), North Penn, 7-1
Chris Renninger (12), Blue Mountain Dec Scott Maney (12), Bald Eagle Area, 2-0
Doug Surra (12), St. Mary's Dec Jacob Meyer (12), Upper Darby, 2-1
Joe Ortiz (11), Reading Dec Eric Svec (12), Greensburg Salem, 11-8
Joey Ecklof (10), Northampton Dec Archie McConnell (10), Solanco, 10-5
Chad George (11), Erie McDowell Dec Jon Herr (10), Oxford, 12-11
 Weight: 140

Jared Mowl (11), Moon M-Dec Chris Chambers (10), Council Rock South, 14-1
Matt Kocher (12), State College Dec Erik Goodling (10), Cumberland Valley, 8-2
Matt Barnett (12), Hempfield Dec Corey Murphy (12), Corry, 8-6
Scott Heckman (12), Bangor Dec Dan Geib (11), Souderton, 5-4
Mike Rogers (11), Easton Dec Brian Rowan (11), Neshaminy, 6-0
Bill Morosetti (12), West Allegheny Dec Eric Fisher (12), Bald Eagle Area, 8-5
Jake Rathfon (12), Downingtown M-Dec Derek Deutsch (11), Nazareth, 9-0
Andrew Sherry (11), Central Catholic Dec Jereme Heisey (10), Manheim Central, 7-3
 Weight: 145

Kirk Main (12), McGuffey Fall Tom Funari (12), Emmaus, 4:33
Ben Young (12), Downingtown Fall Mike DePelligrini (10), State College, 3:56
Brandon Guenot (12), Bald Eagle Area M-Dec Ed Scholtz (12), Wissahickon, 11-3
Mike Ferrara (12), Pleasant Valley Dec Chris Murray (11), Central Dauphin, 5-2
Joe Bowman (12), Pennsbury Dec Rob Melly (12), Lower Dauphin, 10-8
Chad Sutliff (12), Conneaut Lake Dec Bryan Lekawa (12), Greater Latrobe, 7-2
Jeff Ecklof (12), Northampton M-Dec Anthony McCorvey (11), Baldwin, 16-5
Chris Tate (12), Garnet Valley Dec Brian Scott (11), Cumberland Valley, 6-5
 Weight: 152

Brandon Hill (12), North Penn Dec Matt Horne (12), Conneaut Lake, 9-5
Taylor Letters (12), Shaler Area M-Dec Anthony Dill (12), Red Land, 11-2
Jason Hollar (11), Red Lion Dec Hudson Harrison (12), General McLane, 7-5
Sean Richmond (11), Easton Dec Harry Keyser (11), Norristown, 10-5
Billy Haydt (11), Northampton Dec Jonathan Wentz (9), Erie Prep, 9-6
Jarrod King (11), Connellsville M-Dec Nate Cain (12), Downingtown, 15-1
Mark Murphy (12), Northern Dec Albert Miles (12), Canon McMillan, 4-3 2OT
Zack Brower (11), Boyertown Fall Eric Bauder (10), Emmaus, 3:27
 Weight: 160

Dave Schreiner (11), William Tennent Dec Nick Wood (12), Corry, 11-5
Anthony Angeline (12), Lamp-Strasburg Dec Chris Banket (12), Blue Mountain, 14-9
Zeke Lane (11), William Allen Dec Ryan Dunlap (12), General McLane, 8-4
John Ptak (12), Albert Gallatin M-Dec Dan Goetter (10), Pennridge, 13-3
Mickey Moran (11), Shaler Area Fall Tim Lair (12), WC Henderson, 3:58
Neil Bretz (11), Cumberland Valley Fall Richard Brooks (12), State College, 5:06
Zac Fryling (12), North Penn M-Dec Josh Loew (12), Central Dauphin, 20-10
Logan Downes (10), Valley Dec Mike Heist (12), Parkland, 3-2
 Weight: 171

Lance Wilt (12), Central Mountain Dec Cosie Spigelmeyer (11), Shikellamy, 4-2 OT
Josh Weitzel (12), Oxford Dec TJ Morrison (12), Cedar Cliff, 3-1
Mike Metzgar (12), Governor Mifflin Dec Mike Pierson (12), Upper Perkiomen, 6-4
Charlie Pienaar (12), Penn Trafford Fall Jason Reilly (12), Crestwood, 3:00
Mike Corcetti (12), Kiski Area Dec Nick Guida (10), Parkland, 5-4 OT
Joe Ammendola (12), Wissahickon M-Dec Scott Hays (12), Indian Valley, 11-3
Jake Herbert (12), North Allegheny Fall Brad Clark (12), Huntingdon, 1:56
Nate Rock (11), Ephrata Dec Jon Kokinda (12), Council Rock North, 6-3
 Weight: 189

Bret Caldwell (12), Solanco Dec Tyler McCall (12), Central Mountain, 7-3
Josh Haines (11), Northampton M-Dec Andy Bateman (12), Owen J Robetrs, 15-2
Eric Cassidy (12), North Allegheny Dec Marc Decker (12), State College, 7-2
Phillip Davis (12), Harrisburg Fall Joe Maroney (12), Bensalem, 3:09
Pat Heim (12), Conestoga Fall Corey Idrogo (12), Gateway, 1:40
Nick Voelker (12), Erie Prep Dec John Laboranti (11), Pittston Area, 1-0
Kyle Narkiewicz (12), Warwick Dec Pete Grodziak (11), Parkland, 11-4
Gideon Short (12), West Mifflin M-Dec Jake Engle (11), Upper Perkiomen, 8-0
 Weight: 215

Scott McKillop (11), Kiski Area Fall Marcus Millen (11), Easton, 4:56
Adam LoPiccolo (12), Susquehannock Fall Joe Bergen (11), Pennsbury, 1:36
Damien Gresko (11), Huntingdon Dec Mike Viti (11), Berwick, 2-1
Doug Weidner (11), Pennridge M-Dec Brett Miller (12), Gettysburg, 14-3
Chris Glomb (12), North Allegheny Dec Monty Rockey (11), Bald Eagle Area, 7-2
Kyle Sprenkle (11), Spring Grove M-Dec Adam Percell (12), Interboro, 12-4
Nick San Doval (12), Central Catholic Fall Josh Cherish (10), Oil City, :52
Jon Oplinger (11), Northampton M-Dec Ryan Collins (12), Council Rock North, 19-6
 Weight: 275

Jason Groller (11), Easton Fall Dave Payne (12), Keystone Oaks, 2:51
Zach Sheaffer (11), Cumberland Valley Dec Mike Spaid (11), Boyertown, 1-0
Ryan Marovich (12), Erie McDowell Fall Corey Frey (11), Penn Manor, 1:46
Branden Rupert (12), Kiski Area Dec Brian Nicholson (11), Radnor, 9-7
Callahan Bright (10), Glen Mills Fall Jon Altemus (12), Clearfield, 2:58
Tyler Rees (12), Northern Fall Josh Evans (12), Pottsville, :08
Tim Frank (12), Fox Chapel Dec Shane Seaver (11), Conestoga, 1-0
Joel Yoder (12), Bald Eagle Area Dec Ryan Kittrick (12), Coughlin, 5-0
 Weight: 103

Seth Ciasulli (10), Easton T-Fall Joe Radicioni (12), North Penn, 17-1
Kyle Fluke (9), State College Dec Chris Neidermeier (10), Waynesburg, 6-4
Morgan Baublitz (11), Cumberland Valley Fall Andrew Winters (11), Indian Valley, 3:11
Bill Spencer (12), Highlands Dec Steve Mytych (10), Pleasant Valley, 3-1
 Weight: 112

Coleman Scott (11), Waynesburg Dec Alex Krom (10), Easton, 6-1
Tim Harner (11), Norristown Dec Garrett Barbush (12), Manheim Central, 1-0
Micheal Goslicky (12), Thomas Jefferson Dec Brad Pataky (10), Clearfield, 10-8
Brad Canterbury (12), Wissahickon Dec Ryan Williams (10), Cumberland Valley, 4-2
 Weight: 119

Mark McKnight (12), Chartiers Valley Dec Kevin Henning (12), Spring Grove, 11-4
Jared Royer (11), Cedar Cliff Dec Ashtin Primus (9), Connellsville, 2-0
Mike Sees (12), Shikellamy T-Fall Nick Nauroth (12), Quakertown, 23-8
Sean Clair (10), Plum Dec Casey Moore (12), Central Mountain, 3-2 2OT
 Weight: 125

Tim Haas (12), Cedar Cliff Dec Joe Creazzo (12), Easton, 7-4
Kyle Keane (10), Bradford Dec Dan Enciso (12), Valley, 9-6
Charles Griffin (11), Reading Dec Dan Burkholder (10), Trinity, 7-1
Clint Shirk (11), Bald Eagle Area Dec Brad Cipriani (12), Franklin Regional, 6-5
 Weight: 130

Clint Collins (10), Upper Merion Fall Nick Yalch (12), Berwick, 2:12
Jay Morrison (11), Whitehall Dec Mark Powell (11), Trinity, 5-4
Donnie Jones (10), Greensburg Salem Dec Bryan Hart (12), Easton, 3-2
Mark Throckmorton (11), Waynesburg M-Dec Mark Fisher (12), Bald Eagle Area, 16-4
 Weight: 135

Darren Murray (12), Central Dauphin Dec Nathan Kennedy (11), McGuffey, 3-1 OT
Tom Picarsic (10), Penn Trafford Dec Chris Renninger (12), Blue Mountain, 7-3
Joe Ortiz (11), Reading Dec Doug Surra (12), St. Mary's, 5-3 OT
Joey Ecklof (10), Northampton Dec Chad George (11), Erie McDowell, 11-6
 Weight: 140

Matt Kocher (12), State College Dec Jared Mowl (11), Moon, 2-2 2OT RO
Scott Heckman (12), Bangor Dec Matt Barnett (12), Hempfield, 4-3
Mike Rogers (11), Easton Fall Bill Morosetti (12), West Allegheny, :51
Jake Rathfon (12), Downingtown Dec Andrew Sherry (11), Central Catholic, 4-2
 Weight: 145

Kirk Main (12), McGuffey Dec Ben Young (12), Downingtown, 7-2
Brandon Guenot (12), Bald Eagle Area Dec Mike Ferrara (12), Pleasant Valley, 8-4
Chad Sutliff (12), Conneaut Lake Fall Joe Bowman (12), Pennsbury, 5:57
Jeff Ecklof (12), Northampton Dec Chris Tate (12), Garnet Valley, 7-1
 Weight: 152

Taylor Letters (12), Shaler Area Dec Brandon Hill (12), North Penn, 10-6
Jason Hollar (11), Red Lion Dec Sean Richmond (11), Easton, 9-7 OT
Jarrod King (11), Connellsville T-Fall Billy Haydt (11), Northampton, 16-0
Mark Murphy (12), Northern Dec Zack Brower (11), Boyertown, 6-5
 Weight: 160

Anthony Angeline (12), Lamp-Strasburg Dec Dave Schreiner (11), William Tennent, 11-8
John Ptak (12), Albert Gallatin Dec Zeke Lane (11), William Allen, 10-6
Neil Bretz (11), Cumberland Valley Dec Mickey Moran (11), Shaler Area, 5-2
Zac Fryling (12), North Penn Fall Logan Downes (10), Valley, 4:15
 Weight: 171

Josh Weitzel (12), Oxford M-Dec Lance Wilt (12), Central Mountain, 11-0
Mike Metzgar (12), Governor Mifflin Dec Charlie Pienaar (12), Penn Trafford, 9-5
Mike Corcetti (12), Kiski Area Dec Joe Ammendola (12), Wissahickon, 7-5
Jake Herbert (12), North Allegheny M-Dec Nate Rock (11), Ephrata, 12-3
 Weight: 189

Josh Haines (11), Northampton Dec Bret Caldwell (12), Solanco, 8-1
Phillip Davis (12), Harrisburg Fall Eric Cassidy (12), North Allegheny, 3:40
Pat Heim (12), Conestoga Dec Nick Voelker (12), Erie Prep, 8-3
Kyle Narkiewicz (12), Warwick Dec Gideon Short (12), West Mifflin, 5-2
 Weight: 215

Adam LoPiccolo (12), Susquehannock Dec Scott McKillop (11), Kiski Area, 9-7
Doug Weidner (11), Pennridge Dec Damien Gresko (11), Huntingdon, 9-5
Kyle Sprenkle (11), Spring Grove Dec Chris Glomb (12), North Allegheny, 3-1
Jon Oplinger (11), Northampton Dec Nick San Doval (12), Central Catholic, 5-2
 Weight: 275

Zach Sheaffer (11), Cumberland Valley Dec Jason Groller (11), Easton, 5-2
Ryan Marovich (12), Erie McDowell Fall Branden Rupert (12), Kiski Area, 1:41
Tyler Rees (12), Northern Dec Callahan Bright (10), Glen Mills, 2-1
Joel Yoder (12), Bald Eagle Area Fall Tim Frank (12), Fox Chapel, 3:25
 Weight: 103

Jon Bittinger (11), Albert Gallatin Dec Matt Kyler (9), Clearfield, 11-4
Ryan Bosso (10), Penn Manor M-Dec Jake Bucha (9), Norristown, 12-2
Jeremy Cresswell (10), Blue Mountain Dec Paul Bacci (11), Conestoga, 9-2
Ryan Finkbiner (11), Solanco M-Dec Andrew Jones (10), Haverford, 13-4
 Weight: 112

Nate Nauroth (10), Quakertown Dec Eric Albright (10), West York, 4-2
Jeremy Griffith (12), Berwick Dec Adam Homan (10), State College, 3-2
Mike Pena (11), Liberty Dec Joe Coughlin (11), Hatboro Horsham, 6-4
Steve Bell (10), Connellsville Dec Scott Bilich (12), Huntingdon, 8-1
 Weight: 119

Brian Sellers (12), Pennsbury Dec Austin Blaschak (12), State College, 10-3
Reinaldo Merced (12), Freedom Fall Tony Malfaro (11), Boyertown, 2:54
Tommy Wambold (11), Carlisle M-Dec Landon Lose (12), Bellefonte, 8-0
John Paukovits (10), Northampton Dec Jerry Balasko (11), Council Rock South, 2-2 2OT RO
 Weight: 125

Chris Decker (10), State College M-Dec Dave Suh (12), Unionville, 11-2
Mike Moley (10), Springford Dec Tim McGoldrick (10), Pleasant Valley, 7-3
Darren Kern (11), Upper Perkiomen Fall Dave Morgan (11), West Scranton, 2:14
Andy Boyd (12), Oxford Dec Mitch Weaver (12), Hempfield, 3-2
 Weight: 130

Matt Fittery (11), Cocalico Dec Garrett Desmond (11), Central Mountain, 7-5
Matt Lower (12), State College Fall Bill Trimble (10), Pennsbury, 2:16
Cory Schwerin (12), Hempfield Dec Mike Mowbray (11), Upper Darby, 2-1
Chris Ramos (11), Governor Mifflin Dec Alex Bimes (11), Quakertown, 4-0
 Weight: 135

Ian McGoldrick (12), Pleasant Valley Dec Mustafa Flemming (11), Academy Park, 7-6
John Deery (12), North Penn Dec Scott Maney (12), Bald Eagle Area, 3-0
Eric Svec (12), Greensburg Salem Dec Jacob Meyer (12), Upper Darby, 6-2
Archie McConnell (10), Solanco Dec Jon Herr (10), Oxford, 10-4
 Weight: 140

Erik Goodling (10), Cumberland Valley Dec Chris Chambers (10), Council Rock South, 5-4
Dan Geib (11), Souderton Dec Corey Murphy (12), Corry, 6-4
Eric Fisher (12), Bald Eagle Area Dec Brian Rowan (11), Neshaminy, 7-5
Derek Deutsch (11), Nazareth Dec Jereme Heisey (10), Manheim Central, 5-3
 Weight: 145

Mike DePelligrini (10), State College Fall Tom Funari (12), Emmaus, 1:52
Chris Murray (11), Central Dauphin Dec Ed Scholtz (12), Wissahickon, 5-1
Bryan Lekawa (12), Greater Latrobe Dec Rob Melly (12), Lower Dauphin, 9-2
Anthony McCorvey (11), Baldwin Dec Brian Scott (11), Cumberland Valley, 4-2
 Weight: 152

Matt Horne (12), Conneaut Lake Fall Anthony Dill (12), Red Land, 4:08
Hudson Harrison (12), General McLane Dec Harry Keyser (11), Norristown, 8-6
Nate Cain (12), Downingtown Dec Jonathan Wentz (9), Erie Prep, 6-5
Albert Miles (12), Canon McMillan Dec Eric Bauder (10), Emmaus, 5-2
 Weight: 160

Nick Wood (12), Corry Dec Chris Banket (12), Blue Mountain, 9-4
Dan Goetter (10), Pennridge M-Dec Ryan Dunlap (12), General McLane, 8-0
Richard Brooks (12), State College Dec Tim Lair (12), WC Henderson, 7-3
Josh Loew (12), Central Dauphin Dec Mike Heist (12), Parkland, 4-3
 Weight: 171

TJ Morrison (12), Cedar Cliff Dec Cosie Spigelmeyer (11), Shikellamy, 7-0
Mike Pierson (12), Upper Perkiomen M-Dec Jason Reilly (12), Crestwood, 11-2
Nick Guida (10), Parkland Dec Scott Hays (12), Indian Valley, 9-4
Jon Kokinda (12), Council Rock North Fall Brad Clark (12), Huntingdon, :15
 Weight: 189

Tyler McCall (12), Central Mountain M-Dec Andy Bateman (12), Owen J Robetrs, 14-4
Joe Maroney (12), Bensalem Fall Marc Decker (12), State College, 4:54
John Laboranti (11), Pittston Area Dec Corey Idrogo (12), Gateway, 5-4
Jake Engle (11), Upper Perkiomen Dec Pete Grodziak (11), Parkland, 10-4
 Weight: 215

Marcus Millen (11), Easton M-Dec Joe Bergen (11), Pennsbury, 11-0
Mike Viti (11), Berwick Dec Brett Miller (12), Gettysburg, 3-2
Adam Percell (12), Interboro Dec Monty Rockey (11), Bald Eagle Area, 9-2
Ryan Collins (12), Council Rock North Dec Josh Cherish (10), Oil City, 7-6
 Weight: 275

Mike Spaid (11), Boyertown Fall Dave Payne (12), Keystone Oaks, 2:58
Corey Frey (11), Penn Manor Dec Brian Nicholson (11), Radnor, 16-15
Josh Evans (12), Pottsville Dec Jon Altemus (12), Clearfield, 3-1 OT
Ryan Kittrick (12), Coughlin Dec Shane Seaver (11), Conestoga, 2-1 2OT
 Weight: 103

Steve Mytych (10), Pleasant Valley Dec Jon Bittinger (11), Albert Gallatin, 6-3
Ryan Bosso (10), Penn Manor Fall Andrew Winters (11), Indian Valley, 4:07
Jeremy Cresswell (10), Blue Mountain Dec Chris Neidermeier (10), Waynesburg, 4-3
Ryan Finkbiner (11), Solanco Dec Joe Radicioni (12), North Penn, 6-1
 Weight: 112

Nate Nauroth (10), Quakertown Dec Ryan Williams (10), Cumberland Valley, 3-0
Jeremy Griffith (12), Berwick Dec Brad Pataky (10), Clearfield, 14-9
Mike Pena (11), Liberty Dec Garrett Barbush (12), Manheim Central, 7-4
Alex Krom (10), Easton Dec Steve Bell (10), Connellsville, 7-0
 Weight: 119

Casey Moore (12), Central Mountain Dec Brian Sellers (12), Pennsbury, 5-3
Reinaldo Merced (12), Freedom Fall Nick Nauroth (12), Quakertown, :50
Ashtin Primus (9), Connellsville Dec Tommy Wambold (11), Carlisle, 9-5
John Paukovits (10), Northampton Dec Kevin Henning (12), Spring Grove, 4-0
 Weight: 125

Brad Cipriani (12), Franklin Regional Dec Chris Decker (10), State College, 3-1
Dan Burkholder (10), Trinity Fall Mike Moley (10), Springford, 5:50 OT
Darren Kern (11), Upper Perkiomen Dec Dan Enciso (12), Valley, 4-0
Joe Creazzo (12), Easton Dec Andy Boyd (12), Oxford, 6-5
 Weight: 130

Matt Fittery (11), Cocalico Dec Mark Fisher (12), Bald Eagle Area, 9-2
Bryan Hart (12), Easton Dec Matt Lower (12), State College, 2-0 OT
Cory Schwerin (12), Hempfield Dec Mark Powell (11), Trinity, 3-2
Nick Yalch (12), Berwick Dec Chris Ramos (11), Governor Mifflin, 9-6
 Weight: 135

Ian McGoldrick (12), Pleasant Valley Fall Chad George (11), Erie McDowell, :21
Doug Surra (12), St. Mary's Dec John Deery (12), North Penn, 6-3
Chris Renninger (12), Blue Mountain Dec Eric Svec (12), Greensburg Salem, 3-2
Archie McConnell (10), Solanco Dec Nathan Kennedy (11), McGuffey, 9-2
 Weight: 140

Andrew Sherry (11), Central Catholic Dec Erik Goodling (10), Cumberland Valley, 2-1
Dan Geib (11), Souderton Dec Bill Morosetti (12), West Allegheny, 6-2
Matt Barnett (12), Hempfield M-Dec Eric Fisher (12), Bald Eagle Area, 16-4
Jared Mowl (11), Moon M-Dec Derek Deutsch (11), Nazareth, 15-2
 Weight: 145

Mike DePelligrini (10), State College M-Dec Chris Tate (12), Garnet Valley, 8-0
Chris Murray (11), Central Dauphin Dec Joe Bowman (12), Pennsbury, 5-3
Mike Ferrara (12), Pleasant Valley Dec Bryan Lekawa (12), Greater Latrobe, 3-2
Ben Young (12), Downingtown Dec Anthony McCorvey (11), Baldwin, 12-6
 Weight: 152

Matt Horne (12), Conneaut Lake Dec Zack Brower (11), Boyertown, 4-2
Hudson Harrison (12), General McLane Dec Billy Haydt (11), Northampton, 6-4
Sean Richmond (11), Easton M-Dec Nate Cain (12), Downingtown, 16-4
Brandon Hill (12), North Penn Dec Albert Miles (12), Canon McMillan, 1-0
 Weight: 160

Nick Wood (12), Corry Dec Logan Downes (10), Valley, 5-3 OT
Mickey Moran (11), Shaler Area Dec Dan Goetter (10), Pennridge, 4-3
Zeke Lane (11), William Allen Dec Richard Brooks (12), State College, 5-2
Josh Loew (12), Central Dauphin Dec Dave Schreiner (11), William Tennent, 6-5
 Weight: 171

TJ Morrison (12), Cedar Cliff Dec Nate Rock (11), Ephrata, 6-3
Joe Ammendola (12), Wissahickon Dec Mike Pierson (12), Upper Perkiomen, 3-2
Nick Guida (10), Parkland Dec Charlie Pienaar (12), Penn Trafford, 3-2
Lance Wilt (12), Central Mountain Dec Jon Kokinda (12), Council Rock North, 7-5 OT
 Weight: 189

Tyler McCall (12), Central Mountain M-Dec Gideon Short (12), West Mifflin, 14-3
Nick Voelker (12), Erie Prep Dec Joe Maroney (12), Bensalem, 3-0
John Laboranti (11), Pittston Area Dec Eric Cassidy (12), North Allegheny, 10-5
Bret Caldwell (12), Solanco Dec Jake Engle (11), Upper Perkiomen, 7-0
 Weight: 215

Marcus Millen (11), Easton Dec Nick San Doval (12), Central Catholic, 4-2
Mike Viti (11), Berwick Dec Chris Glomb (12), North Allegheny, 5-2
Adam Percell (12), Interboro Dec Damien Gresko (11), Huntingdon, 5-0
Scott McKillop (11), Kiski Area Fall Ryan Collins (12), Council Rock North, :27
 Weight: 275

Mike Spaid (11), Boyertown Fall Tim Frank (12), Fox Chapel, 2:25
Callahan Bright (10), Glen Mills Fall Corey Frey (11), Penn Manor, 3:52
Branden Rupert (12), Kiski Area Dec Josh Evans (12), Pottsville, 1-1 2OT RO
Ryan Kittrick (12), Coughlin Dec Jason Groller (11), Easton, 3-2
 Weight: 103

Seth Ciasulli (10), Easton Fall Kyle Fluke (9), State College, 3:05
Bill Spencer (12), Highlands Dec Morgan Baublitz (11), Cumberland Valley, 3-3 2OT RO
 Weight: 112

Coleman Scott (11), Waynesburg Fall Tim Harner (11), Norristown, 3:09
Brad Canterbury (12), Wissahickon Dec Micheal Goslicky (12), Thomas Jefferson, 8-4
 Weight: 119

Mark McKnight (12), Chartiers Valley Dec Jared Royer (11), Cedar Cliff, 4-3
Mike Sees (12), Shikellamy M-Dec Sean Clair (10), Plum, 15-4
 Weight: 125

Tim Haas (12), Cedar Cliff Dec Kyle Keane (10), Bradford, 3-1
Charles Griffin (11), Reading M-Dec Clint Shirk (11), Bald Eagle Area, 14-4
 Weight: 130

Clint Collins (10), Upper Merion Dec Jay Morrison (11), Whitehall, 3-0
Donnie Jones (10), Greensburg Salem Dec Mark Throckmorton (11), Waynesburg, 3-1
 Weight: 135

Tom Picarsic (10), Penn Trafford Dec Darren Murray (12), Central Dauphin, 6-3
Joey Ecklof (10), Northampton M-Dec Joe Ortiz (11), Reading, 11-3
 Weight: 140

Matt Kocher (12), State College Dec Scott Heckman (12), Bangor, 4-3
Jake Rathfon (12), Downingtown Dec Mike Rogers (11), Easton, 10-8 OT
 Weight: 145

Kirk Main (12), McGuffey Fall Brandon Guenot (12), Bald Eagle Area, 5:28
Jeff Ecklof (12), Northampton Dec Chad Sutliff (12), Conneaut Lake, 9-3
 Weight: 152

Jason Hollar (11), Red Lion DQ Taylor Letters (12), Shaler Area
Jarrod King (11), Connellsville M-Dec Mark Murphy (12), Northern, 13-5
 Weight: 160

Anthony Angeline (12), Lamp-Strasburg Dec John Ptak (12), Albert Gallatin, 9-8
Zac Fryling (12), North Penn Fall Neil Bretz (11), Cumberland Valley, 4:22
 Weight: 171

Josh Weitzel (12), Oxford Dec Mike Metzgar (12), Governor Mifflin, 12-9
Jake Herbert (12), North Allegheny M-Dec Mike Corcetti (12), Kiski Area, 12-4
 Weight: 189

Josh Haines (11), Northampton Dec Phillip Davis (12), Harrisburg, 9-7 OT
Kyle Narkiewicz (12), Warwick Dec Pat Heim (12), Conestoga, 5-4
 Weight: 215

Adam LoPiccolo (12), Susquehannock Fall Doug Weidner (11), Pennridge, 5:57
Jon Oplinger (11), Northampton M-Dec Kyle Sprenkle (11), Spring Grove, 15-7
 Weight: 275

Ryan Marovich (12), Erie McDowell Dec Zach Sheaffer (11), Cumberland Valley, 2-1
Tyler Rees (12), Northern Dec Joel Yoder (12), Bald Eagle Area, 3-1
 Weight: 103

Ryan Bosso (10), Penn Manor Dec Steve Mytych (10), Pleasant Valley, 1-0
Ryan Finkbiner (11), Solanco Dec Jeremy Cresswell (10), Blue Mountain, 4-3
 Weight: 112

Jeremy Griffith (12), Berwick Forf Nate Nauroth (10), Quakertown
Alex Krom (10), Easton Dec Mike Pena (11), Liberty, 5-2
 Weight: 119

Casey Moore (12), Central Mountain Dec Reinaldo Merced (12), Freedom, 5-3
Ashtin Primus (9), Connellsville Dec John Paukovits (10), Northampton, 1-0
 Weight: 125

Brad Cipriani (12), Franklin Regional Dec Dan Burkholder (10), Trinity, 2-0
Darren Kern (11), Upper Perkiomen Dec Joe Creazzo (12), Easton, 7-0
 Weight: 130

Matt Fittery (11), Cocalico Dec Bryan Hart (12), Easton, 7-6
Nick Yalch (12), Berwick Dec Cory Schwerin (12), Hempfield, 3-1
 Weight: 135

Doug Surra (12), St. Mary's Dec Ian McGoldrick (12), Pleasant Valley, 3-1
Chris Renninger (12), Blue Mountain Dec Archie McConnell (10), Solanco, 4-1
 Weight: 140

Dan Geib (11), Souderton M-Dec Andrew Sherry (11), Central Catholic, 11-0
Matt Barnett (12), Hempfield Dec Jared Mowl (11), Moon, 7-6
 Weight: 145

Mike DePelligrini (10), State College Fall Chris Murray (11), Central Dauphin, 1:15
Mike Ferrara (12), Pleasant Valley Dec Ben Young (12), Downingtown, 7-5 OT
 Weight: 152

Hudson Harrison (12), General McLane M-Dec Matt Horne (12), Conneaut Lake, 12-2
Sean Richmond (11), Easton Dec Brandon Hill (12), North Penn, 5-3 OT
 Weight: 160

Mickey Moran (11), Shaler Area M-Dec Nick Wood (12), Corry, 9-1
Zeke Lane (11), William Allen Dec Josh Loew (12), Central Dauphin, 6-4
 Weight: 171

Joe Ammendola (12), Wissahickon Dec TJ Morrison (12), Cedar Cliff, 10-6
Nick Guida (10), Parkland Dec Lance Wilt (12), Central Mountain, 2-1
 Weight: 189

Tyler McCall (12), Central Mountain M-Dec Nick Voelker (12), Erie Prep, 12-1
Bret Caldwell (12), Solanco T-Fall John Laboranti (11), Pittston Area, 16-0
 Weight: 215

Marcus Millen (11), Easton Dec Mike Viti (11), Berwick, 5-2
Scott McKillop (11), Kiski Area Dec Adam Percell (12), Interboro, 3-1
 Weight: 275

Callahan Bright (10), Glen Mills Dec Mike Spaid (11), Boyertown, 8-2
Ryan Kittrick (12), Coughlin Fall Branden Rupert (12), Kiski Area, 1:50
 Weight: 103

Kyle Fluke (9), State College Dec Ryan Bosso (10), Penn Manor, 3-2
Morgan Baublitz (11), Cumberland Valley Fall Ryan Finkbiner (11), Solanco, 4:41
 Weight: 112

Tim Harner (11), Norristown Dec Jeremy Griffith (12), Berwick, 7-5 OT
Alex Krom (10), Easton Fall Micheal Goslicky (12), Thomas Jefferson, :48
 Weight: 119

Jared Royer (11), Cedar Cliff Dec Casey Moore (12), Central Mountain, 3-2
Ashtin Primus (9), Connellsville Dec Sean Clair (10), Plum, 4-2
 Weight: 125

Kyle Keane (10), Bradford Dec Brad Cipriani (12), Franklin Regional, 2-0
Clint Shirk (11), Bald Eagle Area Dec Darren Kern (11), Upper Perkiomen, 1-0
 Weight: 130

Jay Morrison (11), Whitehall Dec Matt Fittery (11), Cocalico, 9-6
Mark Throckmorton (11), Waynesburg Fall Nick Yalch (12), Berwick, 2:42
 Weight: 135

Darren Murray (12), Central Dauphin Dec Doug Surra (12), St. Mary's, 2-1 2OT
Chris Renninger (12), Blue Mountain Fall Joe Ortiz (11), Reading, 1:49
 Weight: 140

Scott Heckman (12), Bangor Dec Dan Geib (11), Souderton, 7-1
Mike Rogers (11), Easton Dec Matt Barnett (12), Hempfield, 5-3 2OT
 Weight: 145

Mike DePelligrini (10), State College Fall Brandon Guenot (12), Bald Eagle Area, 2:47
Mike Ferrara (12), Pleasant Valley Dec Chad Sutliff (12), Conneaut Lake, 7-3
 Weight: 152

Taylor Letters (12), Shaler Area Fall Hudson Harrison (12), General McLane, 1:48
Mark Murphy (12), Northern Dec Sean Richmond (11), Easton, 6-5
 Weight: 160

Mickey Moran (11), Shaler Area Fall John Ptak (12), Albert Gallatin, 2:24
Zeke Lane (11), William Allen Dec Neil Bretz (11), Cumberland Valley, 6-0
 Weight: 171

Mike Metzgar (12), Governor Mifflin Dec Joe Ammendola (12), Wissahickon, 5-4
Mike Corcetti (12), Kiski Area Dec Nick Guida (10), Parkland, 3-2
 Weight: 189

Tyler McCall (12), Central Mountain Dec Phillip Davis (12), Harrisburg, 5-4
Bret Caldwell (12), Solanco Fall Pat Heim (12), Conestoga, 3:56
 Weight: 215

Doug Weidner (11), Pennridge Dec Marcus Millen (11), Easton, 6-5
Scott McKillop (11), Kiski Area Dec Kyle Sprenkle (11), Spring Grove, 15-13 OT
 Weight: 275

Zach Sheaffer (11), Cumberland Valley Dec Callahan Bright (10), Glen Mills, 2-1
Joel Yoder (12), Bald Eagle Area M-Dec Ryan Kittrick (12), Coughlin, 12-1
 Weight: 103

Jeremy Cresswell (10), Blue Mountain Dec Steve Mytych (10), Pleasant Valley, 3-2
Ryan Bosso (10), Penn Manor Dec Ryan Finkbiner (11), Solanco, 4-3
Morgan Baublitz (11), Cumberland Valley M-Dec Kyle Fluke (9), State College, 16-6
Bill Spencer (12), Highlands Dec Seth Ciasulli (10), Easton, 4-1
 Weight: 112

Mike Pena (11), Liberty Forf Nate Nauroth (10), Quakertown
Jeremy Griffith (12), Berwick Forf Micheal Goslicky (12), Thomas Jefferson
Tim Harner (11), Norristown Dec Alex Krom (10), Easton, 3-2
Coleman Scott (11), Waynesburg T-Fall Brad Canterbury (12), Wissahickon, 16-0
 Weight: 119

Reinaldo Merced (12), Freedom Dec John Paukovits (10), Northampton, 4-3 OT
Sean Clair (10), Plum Dec Casey Moore (12), Central Mountain, 6-0
Jared Royer (11), Cedar Cliff Dec Ashtin Primus (9), Connellsville, 2-0
Mark McKnight (12), Chartiers Valley Dec Mike Sees (12), Shikellamy, 6-4 OT
 Weight: 125

Dan Burkholder (10), Trinity Dec Joe Creazzo (12), Easton, 3-2
Darren Kern (11), Upper Perkiomen Dec Brad Cipriani (12), Franklin Regional, 2-0
Clint Shirk (11), Bald Eagle Area Dec Kyle Keane (10), Bradford, 3-0
Charles Griffin (11), Reading M-Dec Tim Haas (12), Cedar Cliff, 10-1
 Weight: 130

Bryan Hart (12), Easton Dec Cory Schwerin (12), Hempfield, 4-3
Nick Yalch (12), Berwick Dec Matt Fittery (11), Cocalico, 3-2
Jay Morrison (11), Whitehall M-Dec Mark Throckmorton (11), Waynesburg, 10-2
Donnie Jones (10), Greensburg Salem Dec Clint Collins (10), Upper Merion, 7-3
 Weight: 135

Ian McGoldrick (12), Pleasant Valley Dec Archie McConnell (10), Solanco, 7-5
Doug Surra (12), St. Mary's M-Dec Joe Ortiz (11), Reading, 9-1
Chris Renninger (12), Blue Mountain M-Dec Darren Murray (12), Central Dauphin, 8-0
Joey Ecklof (10), Northampton Dec Tom Picarsic (10), Penn Trafford, 5-3 OT
 Weight: 140

Jared Mowl (11), Moon Forf Andrew Sherry (11), Central Catholic
Matt Barnett (12), Hempfield Dec Dan Geib (11), Souderton, 9-4
Scott Heckman (12), Bangor Def Mike Rogers (11), Easton, INJ
Matt Kocher (12), State College Dec Jake Rathfon (12), Downingtown, 6-4
 Weight: 145

Ben Young (12), Downingtown Def Chris Murray (11), Central Dauphin, INJ
Chad Sutliff (12), Conneaut Lake Dec Brandon Guenot (12), Bald Eagle Area, 5-2
Mike Ferrara (12), Pleasant Valley Dec Mike DePelligrini (10), State College, 4-3
Jeff Ecklof (12), Northampton Dec Kirk Main (12), McGuffey, 3-2
 Weight: 152

Brandon Hill (12), North Penn T-Fall Matt Horne (12), Conneaut Lake, 20-5
Sean Richmond (11), Easton Dec Hudson Harrison (12), General McLane, 5-4
Taylor Letters (12), Shaler Area Fall Mark Murphy (12), Northern, 4:14
Jarrod King (11), Connellsville Forf Jason Hollar (11), Red Lion
 Weight: 160

Nick Wood (12), Corry Dec Josh Loew (12), Central Dauphin, 7-5 OT
John Ptak (12), Albert Gallatin Dec Neil Bretz (11), Cumberland Valley, 8-2
Mickey Moran (11), Shaler Area Dec Zeke Lane (11), William Allen, 9-8
Zac Fryling (12), North Penn Dec Anthony Angeline (12), Lamp-Strasburg, 12-6
 Weight: 171

TJ Morrison (12), Cedar Cliff Fall Lance Wilt (12), Central Mountain, 1:46
Nick Guida (10), Parkland Dec Joe Ammendola (12), Wissahickon, 3-2 2OT
Mike Corcetti (12), Kiski Area M-Dec Mike Metzgar (12), Governor Mifflin, 17-8
Jake Herbert (12), North Allegheny Dec Josh Weitzel (12), Oxford, 3-1
 Weight: 189

Nick Voelker (12), Erie Prep Forf John Laboranti (11), Pittston Area
Phillip Davis (12), Harrisburg Fall Pat Heim (12), Conestoga, 2:55
Tyler McCall (12), Central Mountain Dec Bret Caldwell (12), Solanco, 10-3
Josh Haines (11), Northampton Dec Kyle Narkiewicz (12), Warwick, 2-0
 Weight: 215

Mike Viti (11), Berwick Dec Adam Percell (12), Interboro, 3-1 OT
Marcus Millen (11), Easton Dec Kyle Sprenkle (11), Spring Grove, 8-2
Scott McKillop (11), Kiski Area Fall Doug Weidner (11), Pennridge, 3:36
Jon Oplinger (11), Northampton Dec Adam LoPiccolo (12), Susquehannock, 3-2 OT
 Weight: 275

Mike Spaid (11), Boyertown Fall Branden Rupert (12), Kiski Area, 3:46
Ryan Kittrick (12), Coughlin Dec Callahan Bright (10), Glen Mills, 3-1 OT
Zach Sheaffer (11), Cumberland Valley Dec Joel Yoder (12), Bald Eagle Area, 3-1
Tyler Rees (12), Northern Dec Ryan Marovich (12), Erie McDowell, 8-6
Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved