Make your own free website on Tripod.com
Hershey, PA
PIAA AA TOURNAMENT
Results by Match
March 6-8, 2003

 Weight: 103

Wally Geiger (12), WB Meyers Dec Jeff Kusich (10), Avella, 4-2
Josh Snyder (9), Hyndman Fall Jason Alexander (9), Fort LeBoeuf, :42
Zach Holt (10), Mt. Pleasant Dec Enzo Giambanco (11), Brookville, 6-5
Gary Mayfield (11), Hanover Fall Stew Guthrie (10), West Greene, :22
Matt Dunn (9), Reynolds Fall Kirk Hoffacker (11), Bermudian Springs, 4:27
Russ Souders (9), Wilson Area Dec Taylor Cummings (10), Central Columbia, 2-0
Chad Leggett (12), Biglerville M-Dec Patrick Sparks (11), Montgomery, 13-0
Nick Stabile (9), Hamburg Dec Adam Whetstone (10), Claysburg Kimmel, 2-2 2OT RO
 Weight: 112

Mike Anderson (11), Littlestown M-Dec Lee Vanella (9), Mt. Pleasant, 10-2
Matt Swallow (11), Milton Dec John Fleming (10), Lakeview, 5-0
Lenny Calhoun (10), Brockway Dec Brandon Tedesco (11), Loyalsock, 4-3
Brock Scott (11), Juniata Valley M-Dec Paul Slifer (12), Palisades, 13-5
Matt Fisk (10), Wyalusing Dec Eric Grida (10), Saucon Valley, 6-0
Kyle Kemmerer (12), Brandywine Heights Dec Tony Lascari (9), North Star, 10-3
Shane Valko (10), Forest Hills Dec Rob Struening (12), Wilson Area, 2-2 2OT RO
Brock Frederick (10), Coudersport Fall Gary Paronish (10), Penn Cambria, 2:50
 Weight: 119

Jeff Schell (11), Bloomsburg Fall Donny Clark (9), West Branch, 3:55
Joe Kushnerick (11), Wilson Area Dec Andy Rendos (9), Brockway, 6-4
Matt Guerrieri (12), Brandywine Heights M-Dec Andrew Jones (11), Greenville, 13-1
Ryan Storm (12), Donegal Fall Jake Strayer (11), Forest Hills, 2:15
Mike Bryan (12), Juniata Fall Joe Geary (9), Mt. Pleasant, 1:56
Garrett Scott (9), Juniata Valley Dec Bryan Tedesco (11), Loyalsock, 7-0
Larry Hall (11), Jeannette Dec Kellon Balum (9), Line Mountain, 1-1 2OT RO
Ryan Bream (12), Hanover Dec Tim Gadsby (12), Lakeview, 3-2
 Weight: 125

Jeff Becker (10), Slippery Rock T-Fall Chad Witmer (11), James Buchanan, 21-6
Tyler Gilson (12), Juniata Dec Andy Josuweit (10), Lake Lehman, 4-0
Matt Rockwell (10), Canton Fall Joey Puskas (12), Northern Lehigh, 5:29
Joe Makara (12), Burrell Dec Jared Casciole (12), Notre Dame, 3-1 2OT
Zac Sheldon (12), Wyalusing Dec Thad Westley (11), Tyrone, 4-2
Nick McElhinny (12), Cochranton Dec Tom Brambley (12), Everett, 5-4
Sal Lascari (11), North Star Dec Scott Waite (11), Fort LeBoeuf, 6-3
Tony Curto (12), Wilson Area Fall Luke Lorson (11), Berlin Brothers Valley, 5:27
 Weight: 130

Brandon Reasy (12), Northern Bedford Dec Ed Labatch (12), Wilson Area, 4-0
Chris Peterson (12), Greenville Dec Ben Bolt (11), Mansfield, 8-6
Zach Schnee (11), Bloomsburg M-Dec John Gilbert (12), Brockway, 14-5
Jeff Santo (12), Pen Argyl T-Fall Donnie Ament (9), Mt. Pleasant, 16-1
Keith Miller (11), Johnsonburg Dec Steve Perri (11), Mars, 8-2
Dana Gingerich (12), Delone Catholic Fall Dominic Inzana (11), Cambria Heights, 3:12
Mike Krisfalusi (12), Ligonier Valley Dec Matt Gorkos (12), Saucon Valley, 5-3 2OT
Matt Dragon (10), Lake Lehman Dec Greg Jensen (11), Juniata, 11-4
 Weight: 135

Owen Brickell (12), Reynolds Dec Steve Strachen (11), Brandywine Heights, 5-0
Chris Lewis (12), Blue Ridge Dec Damian Rose (10), Freedom, 4-3
Trevor Bennett (11), Athens Fall Nick Thomas (12), Cambria Heights, 1:52
Mike Parisi (11), Notre Dame M-Dec Preston Shawver (10), Penns Valley, 15-4
Ryan Heard (10), Pen Argyl Dec Jeff Geisler (12), Bedford, 7-5
Hayden Hawthorne (12), Commodore Perry Dec John Hefner (12), Delone Catholic, 3-1
Cory Mancuso (12), Brockway Dec Brandon Smith (10), Columbia, 11-5
Isaiah Britton (11), Loyalsock T-Fall Brad Shrum (12), Derry Area, 15-0
 Weight: 140

Eric Fuhrman (11), Delone Catholic Fall Scott Falcione (12), Chartiers Houston, 1:56
Travis Battles (11), Reynolds Dec Bobby Huxta (12), Bedford, 6-1
Art Moss (10), Forest Hills Dec Wade Alexander (12), Lakeview, 15-8
Steve Anceravage (11), Bloomsburg M-Dec Mike Nale (11), South Side Beaver, 9-1
Jared Shields (12), Burrell Dec Garrison Price (12), Juniata, 7-2
Matt Lambach (12), ELCO Dec Christian Snook (11), Middleburg, 9-8
Chris Collum (12), Williamson M-Dec Bryan Wiest (11), Halifax, 13-4
Scott Rendos (11), Brockway M-Dec Billy Matejcek (12), Saucon Valley, 11-2
 Weight: 145

Chris Engler (12), Loyalsock Fall Jacob DeBoer (12), Pen Argyl, 3:31
Steve Lucchesi (12), York Suburban Fall Mike Wise (12), Penns Valley, 1:13
Ryan Bennick (12), Jim Thrope Dec Stush Demaske (12), Jefferson Morgan, 14-8
Brandon Weimer (12), North Star Dec Brian Luton (12), Clarion, 10-5
Mike Mackie (11), Brandywine Heights Fall Gary Greene (12), Fort Cherry, 3:58
Drew DiPasquale (11), Bloomsburg Dec Dan Burns (12), Reynolds, 3-1
Clint Stout (12), Commodore Perry M-Dec Jeremiah Johnson (11), Central Columbia, 12-1
Matt Eshenaur (12), Oley Valley Dec Todd Cessna (10), Elderton, 8-7
 Weight: 152

AJ Graves (10), Jeannette M-Dec Don Stratton (12), Salisbury, 9-0
Cody Miller (11), Pine Grove T-Fall Joel Davis (12), Reynolds, 16-0
Mike Mitchell (10), Smethport Dec Ryan Fant (12), York Suburban, 9-3
Joe Rovelli (11), WB Meyers Fall Dustin Swindell (12), Northern Bedford, 1:03
Zack Schafer (12), Northwestern Dec Garry Price (12), Juniata, 9-5
Keith Gavin (12), Lackawanna Trail T-Fall Victor McCoy (12), Mt. Pleasant, 18-2
Mike Morgan (11), Beth Center Dec Jordan Stiner (11), Canton, 6-3
Ryan Hluschak (12), Northern Lehigh Fall Seth Cramer (11), Berlin Brothers Valley, 3:39
 Weight: 160

Chris Hogue (11), Cochranton Fall David Mendoza (10), Wyomissing, :57
Willie Weber (12), Lake Lehman Fall Jack Gill (11), Northern Lehigh, 3:36
Stephen Laudermilch (11), Northeast Bradford Dec Gerred Price (12), Juniata, 7-4
Jared Ricotta (12), West Branch Dec Roy Gecelosky (12), Palmyra, 4-2
Carlo Mercadante (12), WB Meyers Dec Corey Checkan (10), South Side Beaver, 7-5
Damian Johnson (12), Shady Side Academy T-Fall Trevor Gallo (10), Slippery Rock, 16-1
Rob Sakmar (12), Richland Dec Matt Gilbert (11), Brookville, 10-7
George Childers (12), Berlin Brothers Valley Dec Tom Daub (12), Susquenita, 8-2
 Weight: 171

Phillip Bomberger (11), Juniata Dec Shayne Noe (12), Chartiers Houston, 11-4
Aaron Raupers (12), Athens Dec Tom Bussard (12), Brockway, 8-5
Nick Sommerfeld (11), Reynolds Fall Jesse Confer (12), Warrior Run, 5:37
Kurt Brenner (11), Freedom T-Fall Sam Collins (12), Littlestown, 20-5
Nate Shirk (12), Middleburg M-Dec Jason Henritzy (12), Northern Lehigh, 12-1
Matt Loesch (12), Upper Dauphin Dec Jarod Taylor (11), Berlin Brothers Valley, 9-4
Brandon Weyandt (12), Bedford Dec John Tranquillo (12), Oley Valley, 14-7
Adam Rohrer (12), Port Allegany Dec MJ Parsons (12), Hyndman, 8-1
 Weight: 189

Jordan Sweany (11), Beth Center Dec Travis Young (12), Newport, 5-2
Stevie Rimbey (12), Lehighton Fall Jeff Rice (12), Commodore Perry, 3:38
Shawn Adams (12), Union City Dec Matt Morris (12), Boiling Springs, 7-6
Jason Mitkowski (12), Nanticoke Dec Kendall Ridenour (12), Penns Valley, 12-9
Jason Manross (12), Saegertown Dec Jeff Wanner (12), Conrad Weiser, 7-3
Eric Miller (12), Montgomery M-Dec Sean Kisel (10), Forest Hills, 12-4
Shane Datz (11), Southmoreland Dec Tad Yelland (11), GAR, 7-3
David Iobst (12), Wilson Area Fall Grant Stetz (12), Westmont-Hilltop, 1:53
 Weight: 215

Jerry Afari (12), Columbia M-Dec Wade Grimes (11), Everett, 12-3
Thad Francisco (12), Glendale Dec Ron Dombkowski (10), Fort LeBoeuf, 7-6
Brian Bell (12), Strong Vincent Fall Pierce Frauenheim (12), Shady Side Academy, 4:45
Troy Charles (12), Hughesville Fall Brandon Palmer (12), Beth Center, 1:48
Josh Kirsch (12), Mount Union Fall Justin Betz (12), Brandywine Heights, :32
Jacob Showers (10), Biglerville Dec Nate Diehl (11), Warrior Run, 6-0
Kyle Davis (10), Valley View T-Fall Joe Tartar (11), Lehighton, 24-8
Matt Wilcox (12), Maplewood T-Fall Danny Drewes (12), Juniata, 15-0
 Weight: 275

Chris Snyder (12), Milton Fall Larray James (11), Milton Hershey, 1:20
Terry Tate (10), Tyrone Dec Corey Gipe (12), Schuylkill Haven, 6-3
Dustin Swartz (12), Juniata Dec Jon Neese (11), Marion Center, 3-1 OT
Kyle Smith (11), Brockway Fall Justin Poole (11), Southmoreland, 2:55
John Maraldo (11), Charleroi Fall JR Herring (12), Pine Grove, 2:31
Mike Chatburn (11), Towanda Dec Jesse Bova (12), Coudersport, 6-5
Mike Hills (12), Reynolds Dec Bruce Earlston (12), Danville, 4-2 OT
Nate Morris (12), Central Cambria Fall Austin Weibley (11), Boiling Springs, 3:31
 Weight: 103

Josh Snyder (9), Hyndman Fall Wally Geiger (12), WB Meyers, :39
Gary Mayfield (11), Hanover Fall Zach Holt (10), Mt. Pleasant, 4:58
Matt Dunn (9), Reynolds Dec Russ Souders (9), Wilson Area, 2-1
Chad Leggett (12), Biglerville M-Dec Nick Stabile (9), Hamburg, 8-0
 Weight: 112

Mike Anderson (11), Littlestown M-Dec Matt Swallow (11), Milton, 11-2
Brock Scott (11), Juniata Valley Dec Lenny Calhoun (10), Brockway, 7-1
Kyle Kemmerer (12), Brandywine Heights Dec Matt Fisk (10), Wyalusing, 4-4 2OT RO
Shane Valko (10), Forest Hills Dec Brock Frederick (10), Coudersport, 2-0
 Weight: 119

Jeff Schell (11), Bloomsburg Dec Joe Kushnerick (11), Wilson Area, 4-2 OT
Matt Guerrieri (12), Brandywine Heights Dec Ryan Storm (12), Donegal, 10-3
Garrett Scott (9), Juniata Valley Dec Mike Bryan (12), Juniata, 8-6
Ryan Bream (12), Hanover Dec Larry Hall (11), Jeannette, 6-4
 Weight: 125

Jeff Becker (10), Slippery Rock Dec Tyler Gilson (12), Juniata, 4-2
Joe Makara (12), Burrell Fall Matt Rockwell (10), Canton, 3:51
Zac Sheldon (12), Wyalusing Dec Nick McElhinny (12), Cochranton, 11-6
Tony Curto (12), Wilson Area Dec Sal Lascari (11), North Star, 9-3
 Weight: 130

Brandon Reasy (12), Northern Bedford Dec Chris Peterson (12), Greenville, 7-5
Jeff Santo (12), Pen Argyl Dec Zach Schnee (11), Bloomsburg, 11-5
Dana Gingerich (12), Delone Catholic Dec Keith Miller (11), Johnsonburg, 8-1
Matt Dragon (10), Lake Lehman T-Fall Mike Krisfalusi (12), Ligonier Valley, 16-0
 Weight: 135

Owen Brickell (12), Reynolds Fall Chris Lewis (12), Blue Ridge, 4:32
Mike Parisi (11), Notre Dame Dec Trevor Bennett (11), Athens, 9-6
Hayden Hawthorne (12), Commodore Perry M-Dec Ryan Heard (10), Pen Argyl, 14-4
Isaiah Britton (11), Loyalsock T-Fall Cory Mancuso (12), Brockway, 17-2
 Weight: 140

Travis Battles (11), Reynolds Dec Eric Fuhrman (11), Delone Catholic, 6-5
Steve Anceravage (11), Bloomsburg Fall Art Moss (10), Forest Hills, 3:43
Matt Lambach (12), ELCO Dec Jared Shields (12), Burrell, 6-5
Scott Rendos (11), Brockway Fall Chris Collum (12), Williamson, 5:58
 Weight: 145

Chris Engler (12), Loyalsock Fall Steve Lucchesi (12), York Suburban, 2:54
Ryan Bennick (12), Jim Thrope Fall Brandon Weimer (12), North Star, 3:57
Mike Mackie (11), Brandywine Heights Dec Drew DiPasquale (11), Bloomsburg, 8-3
Matt Eshenaur (12), Oley Valley Dec Clint Stout (12), Commodore Perry, 6-4
 Weight: 152

AJ Graves (10), Jeannette Dec Cody Miller (11), Pine Grove, 5-3
Joe Rovelli (11), WB Meyers Fall Mike Mitchell (10), Smethport, 1:59
Keith Gavin (12), Lackawanna Trail M-Dec Zack Schafer (12), Northwestern, 17-6
Ryan Hluschak (12), Northern Lehigh Fall Mike Morgan (11), Beth Center, 1:46
 Weight: 160

Chris Hogue (11), Cochranton Dec Willie Weber (12), Lake Lehman, 5-4
Jared Ricotta (12), West Branch Fall Stephen Laudermilch (11), Northeast Bradford, 3:46
Carlo Mercadante (12), WB Meyers Dec Damian Johnson (12), Shady Side Academy, 4-3
Rob Sakmar (12), Richland Dec George Childers (12), Berlin Brothers Valley, 5-4
 Weight: 171

Phillip Bomberger (11), Juniata Dec Aaron Raupers (12), Athens, 10-5
Kurt Brenner (11), Freedom Dec Nick Sommerfeld (11), Reynolds, 9-3
Nate Shirk (12), Middleburg T-Fall Matt Loesch (12), Upper Dauphin, 16-1
Brandon Weyandt (12), Bedford M-Dec Adam Rohrer (12), Port Allegany, 14-3
 Weight: 189

Stevie Rimbey (12), Lehighton Fall Jordan Sweany (11), Beth Center, 5:07
Jason Mitkowski (12), Nanticoke Dec Shawn Adams (12), Union City, 8-5
Jason Manross (12), Saegertown M-Dec Eric Miller (12), Montgomery, 11-2
David Iobst (12), Wilson Area Dec Shane Datz (11), Southmoreland, 9-2
 Weight: 215

Jerry Afari (12), Columbia Fall Thad Francisco (12), Glendale, :47
Troy Charles (12), Hughesville Dec Brian Bell (12), Strong Vincent, 4-3
Josh Kirsch (12), Mount Union Fall Jacob Showers (10), Biglerville, 2:48
Matt Wilcox (12), Maplewood Fall Kyle Davis (10), Valley View, 2:40
 Weight: 275

Chris Snyder (12), Milton Fall Terry Tate (10), Tyrone, 1:00
Kyle Smith (11), Brockway Dec Dustin Swartz (12), Juniata, 1-0
John Maraldo (11), Charleroi Dec Mike Chatburn (11), Towanda, 6-4
Nate Morris (12), Central Cambria Dec Mike Hills (12), Reynolds, 3-2
 Weight: 103

Jason Alexander (9), Fort LeBoeuf Dec Jeff Kusich (10), Avella, 5-2
Stew Guthrie (10), West Greene M-Dec Enzo Giambanco (11), Brookville, 9-1
Taylor Cummings (10), Central Columbia Fall Kirk Hoffacker (11), Bermudian Springs, 4:49
Adam Whetstone (10), Claysburg Kimmel Dec Patrick Sparks (11), Montgomery, 6-4 OT
 Weight: 112

John Fleming (10), Lakeview Fall Lee Vanella (9), Mt. Pleasant, 2:47
Brandon Tedesco (11), Loyalsock Dec Paul Slifer (12), Palisades, 5-0
Tony Lascari (9), North Star Dec Eric Grida (10), Saucon Valley, 4-2
Rob Struening (12), Wilson Area M-Dec Gary Paronish (10), Penn Cambria, 15-3
 Weight: 119

Andy Rendos (9), Brockway Dec Donny Clark (9), West Branch, 8-4
Jake Strayer (11), Forest Hills M-Dec Andrew Jones (11), Greenville, 12-4
Bryan Tedesco (11), Loyalsock Dec Joe Geary (9), Mt. Pleasant, 4-1
Kellon Balum (9), Line Mountain Dec Tim Gadsby (12), Lakeview, 13-6
 Weight: 125

Andy Josuweit (10), Lake Lehman Dec Chad Witmer (11), James Buchanan, 3-0
Jared Casciole (12), Notre Dame Dec Joey Puskas (12), Northern Lehigh, 3-2
Tom Brambley (12), Everett Dec Thad Westley (11), Tyrone, 5-0
Scott Waite (11), Fort LeBoeuf M-Dec Luke Lorson (11), Berlin Brothers Valley, 15-2
 Weight: 130

Ed Labatch (12), Wilson Area Fall Ben Bolt (11), Mansfield, 3:56
John Gilbert (12), Brockway M-Dec Donnie Ament (9), Mt. Pleasant, 8-0
Steve Perri (11), Mars Dec Dominic Inzana (11), Cambria Heights, 4-0
Matt Gorkos (12), Saucon Valley Dec Greg Jensen (11), Juniata, 7-5
 Weight: 135

Damian Rose (10), Freedom M-Dec Steve Strachen (11), Brandywine Heights, 12-4
Nick Thomas (12), Cambria Heights Dec Preston Shawver (10), Penns Valley, 4-2
Jeff Geisler (12), Bedford Def John Hefner (12), Delone Catholic, INJ
Brandon Smith (10), Columbia Dec Brad Shrum (12), Derry Area, 2-1
 Weight: 140

Scott Falcione (12), Chartiers Houston Dec Bobby Huxta (12), Bedford, 3-2
Mike Nale (11), South Side Beaver Dec Wade Alexander (12), Lakeview, 6-2
Christian Snook (11), Middleburg Dec Garrison Price (12), Juniata, 10-4
Bryan Wiest (11), Halifax Dec Billy Matejcek (12), Saucon Valley, 6-4
 Weight: 145

Jacob DeBoer (12), Pen Argyl Dec Mike Wise (12), Penns Valley, 8-4
Stush Demaske (12), Jefferson Morgan Dec Brian Luton (12), Clarion, 5-4
Dan Burns (12), Reynolds Fall Gary Greene (12), Fort Cherry, 2:15
Todd Cessna (10), Elderton M-Dec Jeremiah Johnson (11), Central Columbia, 9-0
 Weight: 152

Joel Davis (12), Reynolds Dec Don Stratton (12), Salisbury, 10-6
Dustin Swindell (12), Northern Bedford Dec Ryan Fant (12), York Suburban, 11-4
Victor McCoy (12), Mt. Pleasant M-Dec Garry Price (12), Juniata, 16-3
Jordan Stiner (11), Canton Fall Seth Cramer (11), Berlin Brothers Valley, 2:30
 Weight: 160

David Mendoza (10), Wyomissing Dec Jack Gill (11), Northern Lehigh, 5-3
Gerred Price (12), Juniata Fall Roy Gecelosky (12), Palmyra, 2:27
Corey Checkan (10), South Side Beaver Dec Trevor Gallo (10), Slippery Rock, 2-1
Matt Gilbert (11), Brookville Fall Tom Daub (12), Susquenita, 4:55
 Weight: 171

Tom Bussard (12), Brockway Dec Shayne Noe (12), Chartiers Houston, 11-4
Jesse Confer (12), Warrior Run Dec Sam Collins (12), Littlestown, 3-1
Jason Henritzy (12), Northern Lehigh Dec Jarod Taylor (11), Berlin Brothers Valley, 8-5
John Tranquillo (12), Oley Valley Dec MJ Parsons (12), Hyndman, 8-4
 Weight: 189

Travis Young (12), Newport Fall Jeff Rice (12), Commodore Perry, 2:21
Matt Morris (12), Boiling Springs Dec Kendall Ridenour (12), Penns Valley, 6-2
Jeff Wanner (12), Conrad Weiser Dec Sean Kisel (10), Forest Hills, 5-2
Tad Yelland (11), GAR Fall Grant Stetz (12), Westmont-Hilltop, 3:18
 Weight: 215

Wade Grimes (11), Everett Dec Ron Dombkowski (10), Fort LeBoeuf, 1-0
Brandon Palmer (12), Beth Center Dec Pierce Frauenheim (12), Shady Side Academy, 3-2
Justin Betz (12), Brandywine Heights M-Dec Nate Diehl (11), Warrior Run, 17-3
Joe Tartar (11), Lehighton Dec Danny Drewes (12), Juniata, 4-3
 Weight: 275

Larray James (11), Milton Hershey Fall Corey Gipe (12), Schuylkill Haven, 4:54
Jon Neese (11), Marion Center Dec Justin Poole (11), Southmoreland, 4-3
JR Herring (12), Pine Grove Fall Jesse Bova (12), Coudersport, 2:01
Bruce Earlston (12), Danville Fall Austin Weibley (11), Boiling Springs, 4:01
 Weight: 103

Jason Alexander (9), Fort LeBoeuf Dec Nick Stabile (9), Hamburg, 5-4
Russ Souders (9), Wilson Area Dec Stew Guthrie (10), West Greene, 8-2
Zach Holt (10), Mt. Pleasant Dec Taylor Cummings (10), Central Columbia, 8-2
Adam Whetstone (10), Claysburg Kimmel Fall Wally Geiger (12), WB Meyers, 2:42
 Weight: 112

Brock Frederick (10), Coudersport Dec John Fleming (10), Lakeview, 2-0 OT
Matt Fisk (10), Wyalusing M-Dec Brandon Tedesco (11), Loyalsock, 9-1
Tony Lascari (9), North Star Dec Lenny Calhoun (10), Brockway, 4-3
Rob Struening (12), Wilson Area Dec Matt Swallow (11), Milton, 3-0
 Weight: 119

Larry Hall (11), Jeannette Dec Andy Rendos (9), Brockway, 2-0
Jake Strayer (11), Forest Hills M-Dec Mike Bryan (12), Juniata, 14-3
Bryan Tedesco (11), Loyalsock Dec Ryan Storm (12), Donegal, 6-5
Joe Kushnerick (11), Wilson Area Fall Kellon Balum (9), Line Mountain, 2:12
 Weight: 125

Sal Lascari (11), North Star Dec Andy Josuweit (10), Lake Lehman, 5-1
Jared Casciole (12), Notre Dame Dec Nick McElhinny (12), Cochranton, 2-1
Tom Brambley (12), Everett Dec Matt Rockwell (10), Canton, 6-4 2OT
Tyler Gilson (12), Juniata Dec Scott Waite (11), Fort LeBoeuf, 4-3
 Weight: 130

Ed Labatch (12), Wilson Area Dec Mike Krisfalusi (12), Ligonier Valley, 4-1
John Gilbert (12), Brockway Dec Keith Miller (11), Johnsonburg, 3-1 OT
Zach Schnee (11), Bloomsburg Dec Steve Perri (11), Mars, 7-5
Matt Gorkos (12), Saucon Valley Dec Chris Peterson (12), Greenville, 7-4
 Weight: 135

Cory Mancuso (12), Brockway Dec Damian Rose (10), Freedom, 3-1
Nick Thomas (12), Cambria Heights Dec Ryan Heard (10), Pen Argyl, 3-1
Trevor Bennett (11), Athens Fall Jeff Geisler (12), Bedford, 1:44
Chris Lewis (12), Blue Ridge Dec Brandon Smith (10), Columbia, 9-3
 Weight: 140

Chris Collum (12), Williamson Fall Scott Falcione (12), Chartiers Houston, 4:14
Jared Shields (12), Burrell Dec Mike Nale (11), South Side Beaver, 2-0
Christian Snook (11), Middleburg Forf Art Moss (10), Forest Hills
Eric Fuhrman (11), Delone Catholic Fall Bryan Wiest (11), Halifax, 2:38
 Weight: 145

Clint Stout (12), Commodore Perry Dec Jacob DeBoer (12), Pen Argyl, 9-2
Drew DiPasquale (11), Bloomsburg M-Dec Stush Demaske (12), Jefferson Morgan, 10-2
Dan Burns (12), Reynolds Dec Brandon Weimer (12), North Star, 4-3
Todd Cessna (10), Elderton Fall Steve Lucchesi (12), York Suburban, 2:18
 Weight: 152

Mike Morgan (11), Beth Center Dec Joel Davis (12), Reynolds, 6-2
Zack Schafer (12), Northwestern M-Dec Dustin Swindell (12), Northern Bedford, 16-4
Victor McCoy (12), Mt. Pleasant Dec Mike Mitchell (10), Smethport, 8-6
Cody Miller (11), Pine Grove Dec Jordan Stiner (11), Canton, 5-4
 Weight: 160

George Childers (12), Berlin Brothers Valley Dec David Mendoza (10), Wyomissing, 3-2
Damian Johnson (12), Shady Side Academy Dec Gerred Price (12), Juniata, 6-0
Stephen Laudermilch (11), Northeast Bradford Dec Corey Checkan (10), South Side Beaver, 8-1
Matt Gilbert (11), Brookville Dec Willie Weber (12), Lake Lehman, 2-1
 Weight: 171

Adam Rohrer (12), Port Allegany Dec Tom Bussard (12), Brockway, 8-2
Jesse Confer (12), Warrior Run Dec Matt Loesch (12), Upper Dauphin, 6-5
Nick Sommerfeld (11), Reynolds M-Dec Jason Henritzy (12), Northern Lehigh, 13-1
Aaron Raupers (12), Athens Dec John Tranquillo (12), Oley Valley, 6-5
 Weight: 189

Travis Young (12), Newport Dec Shane Datz (11), Southmoreland, 4-3
Matt Morris (12), Boiling Springs Dec Eric Miller (12), Montgomery, 6-2
Jeff Wanner (12), Conrad Weiser Dec Shawn Adams (12), Union City, 5-2
Tad Yelland (11), GAR Dec Jordan Sweany (11), Beth Center, 5-4
 Weight: 215

Kyle Davis (10), Valley View M-Dec Wade Grimes (11), Everett, 11-2
Jacob Showers (10), Biglerville Fall Brandon Palmer (12), Beth Center, 1:33
Brian Bell (12), Strong Vincent Fall Justin Betz (12), Brandywine Heights, 3:47
Thad Francisco (12), Glendale Fall Joe Tartar (11), Lehighton, 2:00
 Weight: 275

Mike Hills (12), Reynolds Dec Larray James (11), Milton Hershey, 3-1
Jon Neese (11), Marion Center Fall Mike Chatburn (11), Towanda, 1:57
JR Herring (12), Pine Grove Dec Dustin Swartz (12), Juniata, 5-2
Bruce Earlston (12), Danville M-Dec Terry Tate (10), Tyrone, 10-1
 Weight: 103

Josh Snyder (9), Hyndman Fall Gary Mayfield (11), Hanover, 3:27
Matt Dunn (9), Reynolds Dec Chad Leggett (12), Biglerville, 6-2
 Weight: 112

Mike Anderson (11), Littlestown Fall Brock Scott (11), Juniata Valley, 5:25
Kyle Kemmerer (12), Brandywine Heights Dec Shane Valko (10), Forest Hills, 5-1
 Weight: 119

Matt Guerrieri (12), Brandywine Heights Dec Jeff Schell (11), Bloomsburg, 2-0 OT
Garrett Scott (9), Juniata Valley Dec Ryan Bream (12), Hanover, 10-3
 Weight: 125

Joe Makara (12), Burrell Dec Jeff Becker (10), Slippery Rock, 8-1
Zac Sheldon (12), Wyalusing M-Dec Tony Curto (12), Wilson Area, 11-2
 Weight: 130

Jeff Santo (12), Pen Argyl Dec Brandon Reasy (12), Northern Bedford, 9-6
Dana Gingerich (12), Delone Catholic Dec Matt Dragon (10), Lake Lehman, 10-7
 Weight: 135

Mike Parisi (11), Notre Dame DQ Owen Brickell (12), Reynolds
Isaiah Britton (11), Loyalsock T-Fall Hayden Hawthorne (12), Commodore Perry, 16-1
 Weight: 140

Steve Anceravage (11), Bloomsburg Dec Travis Battles (11), Reynolds, 9-2
Scott Rendos (11), Brockway Dec Matt Lambach (12), ELCO, 7-4
 Weight: 145

Chris Engler (12), Loyalsock Dec Ryan Bennick (12), Jim Thrope, 14-7
Mike Mackie (11), Brandywine Heights Dec Matt Eshenaur (12), Oley Valley, 4-1
 Weight: 152

Joe Rovelli (11), WB Meyers Dec AJ Graves (10), Jeannette, 7-2
Ryan Hluschak (12), Northern Lehigh Dec Keith Gavin (12), Lackawanna Trail, 5-1 OT
 Weight: 160

Jared Ricotta (12), West Branch Fall Chris Hogue (11), Cochranton, 3:42
Carlo Mercadante (12), WB Meyers Dec Rob Sakmar (12), Richland, 9-7
 Weight: 171

Kurt Brenner (11), Freedom Dec Phillip Bomberger (11), Juniata, 6-5
Nate Shirk (12), Middleburg Dec Brandon Weyandt (12), Bedford, 5-4
 Weight: 189

Jason Mitkowski (12), Nanticoke Dec Stevie Rimbey (12), Lehighton, 11-4
David Iobst (12), Wilson Area Dec Jason Manross (12), Saegertown, 8-5
 Weight: 215

Jerry Afari (12), Columbia Dec Troy Charles (12), Hughesville, 11-5
Josh Kirsch (12), Mount Union Dec Matt Wilcox (12), Maplewood, 10-8
 Weight: 275

Chris Snyder (12), Milton Fall Kyle Smith (11), Brockway, :30
Nate Morris (12), Central Cambria Fall John Maraldo (11), Charleroi, 2:55
 Weight: 103

Russ Souders (9), Wilson Area Fall Jason Alexander (9), Fort LeBoeuf, 4:03
Zach Holt (10), Mt. Pleasant Dec Adam Whetstone (10), Claysburg Kimmel, 4-2 OT
 Weight: 112

Matt Fisk (10), Wyalusing Dec Brock Frederick (10), Coudersport, 6-0
Rob Struening (12), Wilson Area M-Dec Tony Lascari (9), North Star, 17-6
 Weight: 119

Jake Strayer (11), Forest Hills Dec Larry Hall (11), Jeannette, 3-0
Joe Kushnerick (11), Wilson Area Dec Bryan Tedesco (11), Loyalsock, 3-0
 Weight: 125

Jared Casciole (12), Notre Dame Dec Sal Lascari (11), North Star, 4-2
Tyler Gilson (12), Juniata Dec Tom Brambley (12), Everett, 3-1
 Weight: 130

Ed Labatch (12), Wilson Area Fall John Gilbert (12), Brockway, 3:36
Zach Schnee (11), Bloomsburg Dec Matt Gorkos (12), Saucon Valley, 7-2
 Weight: 135

Cory Mancuso (12), Brockway Dec Nick Thomas (12), Cambria Heights, 10-5
Trevor Bennett (11), Athens M-Dec Chris Lewis (12), Blue Ridge, 13-4
 Weight: 140

Jared Shields (12), Burrell Dec Chris Collum (12), Williamson, 3-1 OT
Christian Snook (11), Middleburg Dec Eric Fuhrman (11), Delone Catholic, 8-2
 Weight: 145

Drew DiPasquale (11), Bloomsburg Dec Clint Stout (12), Commodore Perry, 1-1 2OT RO
Dan Burns (12), Reynolds Dec Todd Cessna (10), Elderton, 8-1
 Weight: 152

Zack Schafer (12), Northwestern Fall Mike Morgan (11), Beth Center, 3:24
Victor McCoy (12), Mt. Pleasant Fall Cody Miller (11), Pine Grove, 4:24
 Weight: 160

Damian Johnson (12), Shady Side Academy Dec George Childers (12), Berlin Brothers Valley, 3-2
Matt Gilbert (11), Brookville Dec Stephen Laudermilch (11), Northeast Bradford, 5-4
 Weight: 171

Adam Rohrer (12), Port Allegany Dec Jesse Confer (12), Warrior Run, 9-2
Aaron Raupers (12), Athens Dec Nick Sommerfeld (11), Reynolds, 5-4
 Weight: 189

Matt Morris (12), Boiling Springs Dec Travis Young (12), Newport, 4-3
Jeff Wanner (12), Conrad Weiser Dec Tad Yelland (11), GAR, 5-4
 Weight: 215

Kyle Davis (10), Valley View M-Dec Jacob Showers (10), Biglerville, 14-5
Thad Francisco (12), Glendale Fall Brian Bell (12), Strong Vincent, 1:30
 Weight: 275

Jon Neese (11), Marion Center Dec Mike Hills (12), Reynolds, 5-1
JR Herring (12), Pine Grove Dec Bruce Earlston (12), Danville, 9-4
 Weight: 103

Gary Mayfield (11), Hanover Dec Russ Souders (9), Wilson Area, 7-3
Chad Leggett (12), Biglerville Fall Zach Holt (10), Mt. Pleasant, :54
 Weight: 112

Matt Fisk (10), Wyalusing Dec Brock Scott (11), Juniata Valley, 8-4
Shane Valko (10), Forest Hills Dec Rob Struening (12), Wilson Area, 5-0
 Weight: 119

Jake Strayer (11), Forest Hills Dec Jeff Schell (11), Bloomsburg, 8-4
Joe Kushnerick (11), Wilson Area Dec Ryan Bream (12), Hanover, 3-2
 Weight: 125

Jared Casciole (12), Notre Dame Dec Jeff Becker (10), Slippery Rock, 1-0
Tony Curto (12), Wilson Area Fall Tyler Gilson (12), Juniata, 2:26
 Weight: 130

Brandon Reasy (12), Northern Bedford Dec Ed Labatch (12), Wilson Area, 8-3
Zach Schnee (11), Bloomsburg Dec Matt Dragon (10), Lake Lehman, 3-2
 Weight: 135

Owen Brickell (12), Reynolds M-Dec Cory Mancuso (12), Brockway, 11-3
Trevor Bennett (11), Athens Fall Hayden Hawthorne (12), Commodore Perry, 2:15
 Weight: 140

Jared Shields (12), Burrell Fall Travis Battles (11), Reynolds, :53
Matt Lambach (12), ELCO Dec Christian Snook (11), Middleburg, 7-6
 Weight: 145

Drew DiPasquale (11), Bloomsburg Dec Ryan Bennick (12), Jim Thrope, 11-5
Matt Eshenaur (12), Oley Valley Dec Dan Burns (12), Reynolds, 4-3
 Weight: 152

Zack Schafer (12), Northwestern Fall AJ Graves (10), Jeannette, 4:59
Keith Gavin (12), Lackawanna Trail Dec Victor McCoy (12), Mt. Pleasant, 11-4
 Weight: 160

Chris Hogue (11), Cochranton Dec Damian Johnson (12), Shady Side Academy, 4-3
Rob Sakmar (12), Richland Dec Matt Gilbert (11), Brookville, 6-4
 Weight: 171

Phillip Bomberger (11), Juniata Dec Adam Rohrer (12), Port Allegany, 12-7
Brandon Weyandt (12), Bedford M-Dec Aaron Raupers (12), Athens, 10-1
 Weight: 189

Stevie Rimbey (12), Lehighton Fall Matt Morris (12), Boiling Springs, 2:20
Jeff Wanner (12), Conrad Weiser Dec Jason Manross (12), Saegertown, 2-1 2OT
 Weight: 215

Kyle Davis (10), Valley View Dec Troy Charles (12), Hughesville, 7-5
Matt Wilcox (12), Maplewood Fall Thad Francisco (12), Glendale, 4:57
 Weight: 275

Jon Neese (11), Marion Center Dec Kyle Smith (11), Brockway, 4-2 OT
JR Herring (12), Pine Grove Fall John Maraldo (11), Charleroi, 2:31
 Weight: 103

Jason Alexander (9), Fort LeBoeuf Dec Adam Whetstone (10), Claysburg Kimmel, 4-3
Russ Souders (9), Wilson Area Fall Zach Holt (10), Mt. Pleasant, 2:53
Gary Mayfield (11), Hanover Dec Chad Leggett (12), Biglerville, 7-0
Matt Dunn (9), Reynolds M-Dec Josh Snyder (9), Hyndman, 12-3
 Weight: 112

Brock Frederick (10), Coudersport Dec Tony Lascari (9), North Star, 9-2
Rob Struening (12), Wilson Area Fall Brock Scott (11), Juniata Valley, 4:49
Matt Fisk (10), Wyalusing Dec Shane Valko (10), Forest Hills, 8-3
Kyle Kemmerer (12), Brandywine Heights Dec Mike Anderson (11), Littlestown, 5-3
 Weight: 119

Larry Hall (11), Jeannette Dec Bryan Tedesco (11), Loyalsock, 6-1
Jeff Schell (11), Bloomsburg M-Dec Ryan Bream (12), Hanover, 9-0
Jake Strayer (11), Forest Hills Dec Joe Kushnerick (11), Wilson Area, 4-1
Garrett Scott (9), Juniata Valley Fall Matt Guerrieri (12), Brandywine Heights, 5:56
 Weight: 125

Sal Lascari (11), North Star Dec Tom Brambley (12), Everett, 8-3
Jeff Becker (10), Slippery Rock Dec Tyler Gilson (12), Juniata, 4-2 OT
Tony Curto (12), Wilson Area Dec Jared Casciole (12), Notre Dame, 2-1
Joe Makara (12), Burrell Dec Zac Sheldon (12), Wyalusing, 3-0
 Weight: 130

Matt Gorkos (12), Saucon Valley Fall John Gilbert (12), Brockway, :38
Matt Dragon (10), Lake Lehman Dec Ed Labatch (12), Wilson Area, 6-4 OT
Brandon Reasy (12), Northern Bedford Dec Zach Schnee (11), Bloomsburg, 7-6
Dana Gingerich (12), Delone Catholic Dec Jeff Santo (12), Pen Argyl, 5-3
 Weight: 135

Chris Lewis (12), Blue Ridge Dec Nick Thomas (12), Cambria Heights, 4-2 OT
Cory Mancuso (12), Brockway Dec Hayden Hawthorne (12), Commodore Perry, 4-1
Owen Brickell (12), Reynolds Dec Trevor Bennett (11), Athens, 8-2
Isaiah Britton (11), Loyalsock Fall Mike Parisi (11), Notre Dame, 1:46
 Weight: 140

Chris Collum (12), Williamson Dec Eric Fuhrman (11), Delone Catholic, 4-2 OT
Christian Snook (11), Middleburg Dec Travis Battles (11), Reynolds, 8-6
Jared Shields (12), Burrell M-Dec Matt Lambach (12), ELCO, 13-1
Scott Rendos (11), Brockway Dec Steve Anceravage (11), Bloomsburg, 4-4 2OT RO
 Weight: 145

Clint Stout (12), Commodore Perry Fall Todd Cessna (10), Elderton, 2:48
Ryan Bennick (12), Jim Thrope Dec Dan Burns (12), Reynolds, 1-0
Drew DiPasquale (11), Bloomsburg Dec Matt Eshenaur (12), Oley Valley, 3-1
Chris Engler (12), Loyalsock Dec Mike Mackie (11), Brandywine Heights, 7-2
 Weight: 152

Mike Morgan (11), Beth Center Dec Cody Miller (11), Pine Grove, 7-4
AJ Graves (10), Jeannette Dec Victor McCoy (12), Mt. Pleasant, 4-2 OT
Keith Gavin (12), Lackawanna Trail Dec Zack Schafer (12), Northwestern, 7-4
Ryan Hluschak (12), Northern Lehigh Dec Joe Rovelli (11), WB Meyers, 6-2
 Weight: 160

George Childers (12), Berlin Brothers Valley Dec Stephen Laudermilch (11), Northeast Bradford, 4-3
Damian Johnson (12), Shady Side Academy M-Dec Matt Gilbert (11), Brookville, 9-1
Rob Sakmar (12), Richland Fall Chris Hogue (11), Cochranton, 4:43
Jared Ricotta (12), West Branch Fall Carlo Mercadante (12), WB Meyers, 1:14
 Weight: 171

Nick Sommerfeld (11), Reynolds Dec Jesse Confer (12), Warrior Run, 5-4
Aaron Raupers (12), Athens Dec Adam Rohrer (12), Port Allegany, 7-5
Brandon Weyandt (12), Bedford Dec Phillip Bomberger (11), Juniata, 15-11
Kurt Brenner (11), Freedom Dec Nate Shirk (12), Middleburg, 12-8
 Weight: 189

Travis Young (12), Newport Dec Tad Yelland (11), GAR, 6-2
Jason Manross (12), Saegertown Fall Matt Morris (12), Boiling Springs, 2:26
Jeff Wanner (12), Conrad Weiser Dec Stevie Rimbey (12), Lehighton, 3-2
Jason Mitkowski (12), Nanticoke Dec David Iobst (12), Wilson Area, 11-9
 Weight: 215

Brian Bell (12), Strong Vincent Dec Jacob Showers (10), Biglerville, 8-1
Troy Charles (12), Hughesville DQ Thad Francisco (12), Glendale
Kyle Davis (10), Valley View Fall Matt Wilcox (12), Maplewood, 2:33
Josh Kirsch (12), Mount Union T-Fall Jerry Afari (12), Columbia, 18-3
 Weight: 275

Mike Hills (12), Reynolds Dec Bruce Earlston (12), Danville, 4-2 OT
Kyle Smith (11), Brockway Dec John Maraldo (11), Charleroi, 10-3
JR Herring (12), Pine Grove Dec Jon Neese (11), Marion Center, 6-3
Nate Morris (12), Central Cambria Def Chris Snyder (12), Milton, INJ
Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved